Spied "Enter", lai meklētu "ESC", lai aizvērtu

Mapon Blogs

Šeit mēs publicējām savas jaunākās ziņas un dalāmies informatīvos rakstos, kas palīdzēs tev izmantot autoparka pārvaldes telemātikas risinājumus sava uzņēmuma pilnveidē.

4 ieguvumi, ko sniedz video telemātikas ieviešana autoparkā

4 ieguvumi, ko sniedz video telemātikas ieviešana autoparkā

Autoparka pārvaldības risinājumi ļauj iegūt daudz noderīgas informācijas par atsevišķiem transportlīdzekļiem un autoparku kopumā. Uzņēmumi visā pasaulē arvien biežāk apzinās šo datu nozīmīgumu. To apliecina arī Berg Insight pētījuma dati, kas rāda – 2021. gada beigās aktīvo autoparka pārvaldības sistēmu skaits Eiropā sasniedza 13.2 miljonus vienību.
Telemātikas risinājumi un ceļu uzturēšana ziemā. Rīgas Tilti pieredze

Telemātikas risinājumi un ceļu uzturēšana ziemā. Rīgas Tilti pieredze

Ziema mēdz būt saspringts laika periods kā autovadītājiem, gājējiem un atbildīgajām iestādēm, tā arī dažādu brauktuvju uzturētājiem. Laikapstākļu prognozes ne vienmēr atbilst realitātei un dažreiz laikapstākļu straujas izmaiņas pārsteidz gan ceļu uzturētājus, gan satiksmes dalībniekus. Lai gan droša braukšana, tostarp transportlīdzekļa tehniskā sagatavotība, ir primāri atkarīga no katra paša, atbildība ziemas sezonā lielākoties tiek likta tieši uz ceļu uzturētājiem.  Autoparka pārvaldības tehnoloģijas sniedz uzņēmumiem iespēju šo uzdevumu vienkāršot, ļaujot noteikt ceļu uzturēšanas tehnikas atrašanās vietu, sekot līdzi degvielas patēriņam, veikt precīzu izkaisītā pretslīdes materiāla uzskaiti, kā arī sniegt pasūtītājam precīzu informāciju par paveikto. SIA Rīgas Tilti ir uzņēmums ar ilggadēju pieredzi tiltu, satiksmes pārvadu un arī ielu uzturēšanā. Par to, kā telemātikas risinājumi ir atvieglojuši tā darbību, lasi tālāk rakstā. 
3 lietas, kas samazina mobilā darbaspēka produktivitāti

3 lietas, kas samazina mobilā darbaspēka produktivitāti

Lai gan mobilā darbaspēka jēdziens šķiet relatīvi jauns, tā pirmssākumi meklējami jau 1972. gadā, kad bijušais raķešu zinātnieks Džeks Nails (Jack Niles) īstenoja sarežģītu NASA komunikācijas projektu, strādājot attālināti. Pierādot, ka šādam darba modelim ir nākotnes perspektīva, 50 gadus vēlāk darbs ārpus biroja ir kļuvis par vispārpieņemtu praksi – aptuveni 80% darbinieku visā pasaulē nav piesaistīti konkrētai darba vietai. Mobilā darbaspēka pārvaldība ir īpaši aktuāla tiem darba devējiem, kas pārstāv, piemēram, būvniecības, loģistikas, mazumtirdzniecības vai veselības aprūpes nozari. Gadu gaitā ir strauji audzis darbinieku skaits, kuri strādā attālināti, tāpēc ir svarīgi atpazīt un novērst situācijas, kas var negatīvi ietekmēt uzņēmuma mobilā darbaspēka produktivitāti.

Receive the latest updates right in your inbox

Want to receive Mapon news and updates from our blog? Join our mailing list here!

Kopā gan attālināti, gan birojā – Mapon komandas pieredzes stāsti

Kopā gan attālināti, gan birojā – Mapon komandas pieredzes stāsti

Pandēmijas laikā esam iepazinuši, apzinājušies un pielāgojušies jaunai dzīves realitātei, kas daudziem līdz tam šķita neiedomājama. Atskatoties, jau pašā tās karstumā daudzi jautāja, vai spēsim atgriezties pie ierastā ritma? Vai tiešām atkal sāksim rītu, steidzoties ārā no mājām, un atgriezīsimies tikai vēlā vakara stundā? Šobrīd jau vairākus mēnešus dzīvojam bez ierobežojumiem un redzam, ka darba devēji arvien nevar izšķirties starp darba organizēšanu attālināti vai klātienē. No vienas puses ir uzņēmumi, kas pandēmijas laikā ir redzējuši iespēju un pārgājuši no pilna laika klātienes uz pilna laika attālināto darbu. Citi uzņēmumi jau spējuši atsaukt visu personālu atpakaļ uz biroju. Pa vidu visam ir pāris darba devēji, kuri ļauj darbiniekiem izvēlēties savu darba vietu. Šis ir stāsts arī par Mapon.
Artis JP: Mapon risinājumi palīdz samazināt zādzību risku uzņēmumā

Artis JP: Mapon risinājumi palīdz samazināt zādzību risku uzņēmumā

Latviju nereti dēvē par vienu no zaļākajām valstīm Eiropā. Tai pieejamā dabas resursu bagātība – meži un tīrumi – aizņem vairāk nekā pusi valsts teritorijas, tādējādi nodrošinot ilgtspējīgu, perspektīvu vidi uzņēmējiem, kuri pārstāv lauksaimniecības nozari. Lauku apsaimniekošanā visbiežāk tiek izmantota specializēta tehnika, kas nozares pārstāvjiem darbus palīdz veikt ātri un kvalitatīvi. Tomēr, lai uzņēmumi spētu uzraudzīt visas to pārvaldībā esošās tehnikas vienības, tie aizvien biežāk meklē uzticamus risinājumus gudrai autoparka pārvaldībai. Šajā rakstā uzzini, kā Mapon risinājumi ikdienā palīdz uzņēmumam Artis JP pārvarēt dažādus biznesa izaicinājumus, tostarp pasargāt autoparku no zādzībām.
Mapon Lietuva: Gudro bāku vāku izmantošana ir kā laba apdrošināšanas polise

Mapon Lietuva: Gudro bāku vāku izmantošana ir kā laba apdrošināšanas polise

Degvielas cenu svārstības esam piedzīvojuši vairākkārt, un līdz ar to pieaugumu, palielinās arī degvielas zādzību skaits. Lai gan līdzīgu situāciju esam pieredzējuši jau iepriekš, šoreiz ir īpaši grūti prognozēt, vai un kad cenas atkal samazināsies. Tāpēc šobrīd teju ikviens auto ir potenciāls mērķis zādzībai. Lai gūtu plašāku ieskatu šajā jautājumā, uz sarunu aicinājām mūsu zīmola partneri Mapon Lietuva, kurš dalījās pieredzē un viedoklī par augošo pieprasījumu pēc degvielas aizsardzības ierīcēm, tirgū pieejamajiem risinājumiem un to efektivitāti.
Kā telemātikas risinājumi var samazināt pārtikas atkritumu veidošanos piegādes laikā?

Kā telemātikas risinājumi var samazināt pārtikas atkritumu veidošanos piegādes laikā?

Mūsdienās pārtikas produktu ražošanas sektors piedzīvo pārpilnību, tomēr saskaņā ar Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (FAO) veikto pētījumu, pasaulē ir aptuveni 800 miljoni cilvēku, kuri cieš no bada un ik nakti dodas gulēt nepaēduši. Nemainīgs paliek jautājums, kāpēc šī problēma turpina pastāvēt? Lai gan nabadzība, klimata pārmaiņas un starptautiskie konflikti mēdz būt biežākie bada iemesli, gandrīz viena trešdaļa pasaulē saražotās pārtikas vienkārši nonāk atkritumos. To sekmē neatbilstoši produktu uzglabāšanas apstākļi, kā arī problēmas piegādes ķēdes procesos. Pārtikas bojāšanās galvenokārt notiek produktu transportēšanas laikā, tāpēc šajā rakstā skaidrosim, kā telemātikas nozare var palīdzēt loģistikas uzņēmumiem nogādāt  temperatūru jutīgas kravas tām paredzētajā galamērķī un samazināt pārtikas atkritumu veidošanos piegādes laikā.
Mapon panākumu atslēga – saliedēta komanda un rūpes par darbiniekiem

Mapon panākumu atslēga – saliedēta komanda un rūpes par darbiniekiem

Neskatoties uz globālās pandēmijas radītajiem izaicinājumiem darba tirgū un ekonomikā, pēdējā pusgada laikā Mapon komandai Latvijā ir pievienojušies vairāk nekā 30 jaunu speciālistu. Paplašinoties uzņēmuma darbībai, pastāvīgi tiek radītas darba iespējas talantīgiem un iedvesmojošiem cilvēkiem, kuri palīdz uzņēmumam sasniegt arvien jaunas virsotnes. Tomēr pasaulē veiktie pētījumi liecina, ka tieši pirmās jaunajā darbavietā pavadītās nedēļas nosaka to, vai darbinieks izvēlētajā uzņēmumā strādās ilgtermiņā (SHRM, 2010). Šīs tēmas aktualitāte apstiprina faktu, ka veiksmīgi organizēts darbinieku uzņemšanas process ir īpaši būtisks katra uzņēmuma attīstībai. Par to, kā notiek jauno komandas biedru uzņemšana Mapon, šajā rakstā atklāj IT projektu vadītāja Māra, programmētājs Andis, klientu apkalpošanas speciāliste Ieva un programmatūras testētājs Jānis.
3 risinājumi cīņā ar degvielas cenu pieaugumu

3 risinājumi cīņā ar degvielas cenu pieaugumu

Lai gan degvielas cenas allaž ir bijis sāpīgs temats, Krievijas prettiesiskā rīcība, iebrūkot Ukrainā, situāciju ir krietni saasinājusi. Kopš februārā beigām degvielas cenas ir būtiski pieaugušas, liekot visiem jautāt, vai, kad un par cik tās mazināsies. Tomēr arī laikā, kad viss šķiet neparedzams, ir svarīgi nepadoties pašplūsmai un meklēt potenciālus situācijas risinājumus. Šajā rakstā aplūkosim, kā gudra, faktos balstīta degvielas pārvaldība var palīdzēt tavai komandai efektīvāk izmantot degvielu un nodrošināt tev lielāku kontroli pār saviem izdevumiem tagad un arī nākotnē.