Spied "Enter", lai meklētu "ESC", lai aizvērtu

Mapon Blogs

Šeit mēs publicējām savas jaunākās ziņas un dalāmies informatīvos rakstos, kas palīdzēs tev izmantot autoparka pārvaldes telemātikas risinājumus sava uzņēmuma pilnveidē.

Mapon panākumu atslēga – saliedēta komanda un rūpes par darbiniekiem

Mapon panākumu atslēga – saliedēta komanda un rūpes par darbiniekiem

Neskatoties uz globālās pandēmijas radītajiem izaicinājumiem darba tirgū un ekonomikā, pēdējā pusgada laikā Mapon komandai Latvijā ir pievienojušies vairāk nekā 30 jaunu speciālistu. Paplašinoties uzņēmuma darbībai, pastāvīgi tiek radītas darba iespējas talantīgiem un iedvesmojošiem cilvēkiem, kuri palīdz uzņēmumam sasniegt arvien jaunas virsotnes. Tomēr pasaulē veiktie pētījumi liecina, ka tieši pirmās jaunajā darbavietā pavadītās nedēļas nosaka to, vai darbinieks izvēlētajā uzņēmumā strādās ilgtermiņā (SHRM, 2010). Šīs tēmas aktualitāte apstiprina faktu, ka veiksmīgi organizēts darbinieku uzņemšanas process ir īpaši būtisks katra uzņēmuma attīstībai. Par to, kā notiek jauno komandas biedru uzņemšana Mapon, šajā rakstā atklāj IT projektu vadītāja Māra, programmētājs Andis, klientu apkalpošanas speciāliste Ieva un programmatūras testētājs Jānis.
3 risinājumi cīņā ar degvielas cenu pieaugumu

3 risinājumi cīņā ar degvielas cenu pieaugumu

Lai gan degvielas cenas allaž ir bijis sāpīgs temats, Krievijas prettiesiskā rīcība, iebrūkot Ukrainā, situāciju ir krietni saasinājusi. Kopš februārā beigām degvielas cenas ir būtiski pieaugušas, liekot visiem jautāt, vai, kad un par cik tās mazināsies. Tomēr arī laikā, kad viss šķiet neparedzams, ir svarīgi nepadoties pašplūsmai un meklēt potenciālus situācijas risinājumus. Šajā rakstā aplūkosim, kā gudra, faktos balstīta degvielas pārvaldība var palīdzēt tavai komandai efektīvāk izmantot degvielu un nodrošināt tev lielāku kontroli pār saviem izdevumiem tagad un arī nākotnē.
Kā sākt izmantot digitālā tahogrāfa lejupielādes un analīzes rīkus?

Kā sākt izmantot digitālā tahogrāfa lejupielādes un analīzes rīkus?

2006. gadā digitālie tahogrāfi ieguva plašu atpazīstamību pasaulē, iezīmējot jaunu ēru ceļu transporta sektorā. Tāpat uzņēmumos arvien lielāku lomu ieņem precīzi un viegli pieejami dati, kas pēcāk var palīdzēt pieņemt faktos balstītus biznesa lēmumus. Prognozējoša analītika un precīzas atskaites, kuru pamatā ir digitālā tahogrāfa dati, ir galvenie faktori, kas var uzlabot autoparka efektivitāti un drošību uz ceļa. Tomēr svarīgi zināt, ka tava autoparka lielums un izvirzītās biznesa vajadzības nosaka to, kādus risinājumus varēsi izmantot ienākošo datu lejupielādei un analīzei. Šajā rakstā uzzināsi, kā tahogrāfu datu lejuielādes un analīzes rīki tev var palīdzēt ikdienas darbā.

Receive the latest updates right in your inbox

Want to receive Mapon news and updates from our blog? Join our mailing list here!

Kā padarīt autoparku videi draudzīgāku?

Kā padarīt autoparku videi draudzīgāku?

Līdz ar ES ambiciozajiem klimata mērķiem, kļūst arvien svarīgāk, lai ikviens iesaistītos un palīdzētu tos sasniegt. Un, lai gan daži jau ir spēruši pirmos soļus ceļā uz ilgtspējīgu darbību, citi joprojām mēģina saprast, kā to panākt. Tā kā transporta nozare ir viens no lielākajiem kaitīgo emisiju izraisītājiem un ne visiem ir skaidrs, ko tā varētu mainīt, lai uzlabotu situāciju, uzņēmumu pieredze liecina, ka telemātikas risinājumi var palīdzēt padarīt autoparku videi draudzīgāku un biznesu – efektīvāku.
Mapon Expert – daudzfunkcionāla telemetrijas iekārtā ērtai autoparka pārvaldībai

Mapon Expert – daudzfunkcionāla telemetrijas iekārtā ērtai autoparka pārvaldībai

Mapon darbības pirmsākumos izsekošanas iekārtu masveida ražošana bija liels retums, tāpēc lielākā daļa autoparka pārvaldības pakalpojumu sniedzēju savas iekārtas izgatavoja paši. Un, lai gan šodien telemetrijas iekārtas ir plaši pieejamas,  Mapon joprojām turpina izstrādāt arī savas izsekošanas iekārtas. Pašu ražotā aparatūra ļauj efektīvi izmantot tās oriģinālo dizainu, atjaunojot tikai programmaparatūru un programmatūru. Lai sniegtu priekšstatu par jaunākajām izmaiņām mūsu programmaparatūras izstrādē, apskati, kādas funkcijas pieejamas mūsu Mapon Expert telemetrijas ierīcē.
Kā saņemt PVN atvieglojumus, iegādājoties transportlīdzekli uzņēmuma vajadzībām?

Kā saņemt PVN atvieglojumus, iegādājoties transportlīdzekli uzņēmuma vajadzībām?

Nav noslēpums, ka pievienotās vērtības nodoklis (PVN), iegādājoties preces, būs jāmaksā teju ikvienam no mums. Bet vai zināji, ka Pievienotās vērtības nodokļa likums (turpmāk – Likums) paredz arī noteiktus izņēmumus? Ja arī tu plāno šogad iegādāties jaunus transportlīdzekļus uzņēmuma vajadzībām, ieskaties!
Nodokļu atvieglojumi vieglā transporta izmantošanai uzņēmumā

Nodokļu atvieglojumi vieglā transporta izmantošanai uzņēmumā

Vai zināji, ka vieglās automašīnas, ko uzņēmums izmanto ikdienas darba veikšanai, var tikt atbrīvotas no uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa maksas? Tā apmērs, atkarībā no transportlīdzekļa dzinēja veida un motora tilpuma, var būt no 10 līdz 82 EUR/mēnesī, un gada griezumā – līdz pat 984 eiro par katru automašīnu. Par to, kas nepieciešams, lai kvalificētos nodokļa atvieglojumam, lasi tālāk rakstā!
Kā automatizēt nodevu maksāšanu Ungārijā, izmantojot e-track?

Kā automatizēt nodevu maksāšanu Ungārijā, izmantojot e-track?

Ar integrācijām tu vari apvienot dažādu sistēmu funkcijas, tādējādi palielinot katras sistēmas iespējas un padarot darbu ar tām ērtāku. Tas ļauj ietaupīt laiku, jo tā vietā, lai ievadītu datus divās vietās, vari to izdarīt vienuviet. Tā vietā, lai pārslēgtos starp sistēmām, vari vienkārši atvērt vienu un tā tālāk. Tāpēc mēs piedāvājam saviem klientiem iespēju izmantot Mapon platformas integrācijas ar vadošajām transporta un loģistikas nozares IT sistēmām un digitālajiem rīkiem.
3 veidi kā atvieglot algas aprēķinu, izmantojot telemātikas risinājumus

3 veidi kā atvieglot algas aprēķinu, izmantojot telemātikas risinājumus

Iespējams jau zini par vairākiem veidiem, kā telemātikas risinājumi var uzlabot uzņēmuma procesus. No aktīvu un transportlīdzekļu izsekošanas, degvielas lietojuma kontroles un izdevumu uzskaites, līdz pat autoparka efektivitātes nodrošināšanai ilgtermiņā. Taču ir arī citi mazāk zināmi telemātikas risinājumi, kas sniedz ļoti praktiskus ieguvumus. Šajā rakstā mēs apskatīsim, kā ar telemātikas risinājumu palīdzību vari ātri un ērti aprēķināt savu darbinieku algas.